629-24W7250-3NE
EDAC Inc.
型号:
629-24W7250-3NE
描述:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 30A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C