629-25W3250-4T3
EDAC Inc.
型号:
629-25W3250-4T3
描述:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C