629-47W1240-1T3
EDAC Inc.
型号:
629-47W1240-1T3
品牌:
EDAC Inc.
描述:
CONN D-SUB PLUG 47POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr EDAC Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 47W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C