629-M37-640-GN3
EDAC Inc.
型号:
629-M37-640-GN3
描述:
629M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
用户指南
Dielectric Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C