629W11W1240-1NC
EDAC Inc.
型号:
629W11W1240-1NC
品牌:
EDAC Inc.
描述:
CONN D-SUB PLUG 11POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 10A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr EDAC Inc.
Contact Material Copper Alloy
Features Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C