629W21W1640-4N3
EDAC Inc.
型号:
629W21W1640-4N3
描述:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C