630W21W1340-4NB
EDAC Inc.
型号:
630W21W1340-4NB
描述:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Contact Material Copper Alloy
Features Board Lock, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C