TE Connectivity AMP Connectors
型号:
63608-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 16-20AWG 0.187
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1615
$0.1615
10
$0.13775
$1.3775
25
$0.12274
$3.0685
50
$0.11438
$5.719
100
$0.106305
$10.6305
250
$0.094012
$23.503
500
$0.089927
$44.9635
1000
$0.073578
$73.578
2500
$0.06744
$168.6
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.090" ~ 0.130" (2.29mm ~ 3.30mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 63608 |