首页 / 铝电解电容器 / 63VXG1000MEFC22X25
minImg
63VXG1000MEFC22X25
Rubycon
型号:
63VXG1000MEFC22X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series VXG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.265 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1000 µF