首页 / 铝电解电容器 / 63VXG8200MEFC35X50
minImg
63VXG8200MEFC35X50
Rubycon
型号:
63VXG8200MEFC35X50
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.94 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series VXG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.531 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 8200 µF