首页 / 铝电解电容器 / 63YXA470MCC12.5X20
minImg
63YXA470MCC12.5X20
Rubycon
型号:
63YXA470MCC12.5X20
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 700 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 840 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF