首页 / 铝电解电容器 / 63YXG470MEFCG412.5X30
minImg
63YXG470MEFCG412.5X30
Rubycon
型号:
63YXG470MEFCG412.5X30
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 497.75 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 905 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 100 mOhms