63YXM47MEFC8X11.5
Rubycon
型号:
63YXM47MEFC8X11.5
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 168 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 240 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF