首页 / 铝电解电容器 / 63ZLH270MEFCT810X20
minImg
63ZLH270MEFCT810X20
Rubycon
型号:
63ZLH270MEFCT810X20
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 600 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 270 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 78 mOhms