Rubycon
型号:
63ZLH390MEFC12.5X20
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.102
$1.102
10
$0.8683
$8.683
50
$0.7524
$37.62
100
$0.65113
$65.113
500
$0.491967
$245.9835
1000
$0.434093
$434.093
2500
$0.405156
$1012.89
5000
$0.390688
$1953.44
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 863.5 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | ZLH |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 390 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 60 mOhms |