首页 / 铝电解电容器 / 6.3ZLH6800MEFCCT16X20
minImg
6.3ZLH6800MEFCCT16X20
Rubycon
型号:
6.3ZLH6800MEFCCT16X20
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.275 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.25 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6800 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 15 mOhms