TE Connectivity AMP Connectors
型号:
640905-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.36765
$3.6765
25
$0.36632
$9.158
50
$0.35853
$17.9265
100
$0.30647
$30.647
250
$0.275766
$68.9415
500
$0.260471
$130.2355
1000
$0.228285
$228.285
2500
$0.226756
$566.89
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | 0.900" (22.86mm) |
| Insulation Diameter | 0.170" (4.32mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 640905 |