Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
6435-0-05-15-00-00-03-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN 0.018DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1995
$0.1995
10
$0.1653
$1.653
25
$0.14668
$3.667
50
$0.13699
$6.8495
100
$0.127205
$12.7205
250
$0.112556
$28.139
500
$0.107654
$53.827
1000
$0.088084
$88.084
2500
$0.08074
$201.85
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Termination | Press-Fit, Square |
| Length - Above Flange | 0.220" (5.59mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 6435 |
| Length - Overall | 0.280" (7.11mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.022" (0.56mm) |
| Flange Diameter | - |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.018" (0.46mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 6435-0 |