64PR10KLF
TT Electronics/BI
型号:
64PR10KLF
描述:
TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Square - 0.250" x 0.250" Face (6.35mm x 6.35mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series 64
Power (Watts) 0.25W, 1/4W