64WR20LF
TT Electronics/BI
型号:
64WR20LF
描述:
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 12
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.250" x 0.165" Face (6.35mm x 4.19mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series 64
Power (Watts) 0.25W, 1/4W