6.6SM8Z12A-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
6.6SM8Z12A-AQ
封装:
DO-218AB
描述:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AB
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 332A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V