6.6SM8Z43A-AQ
Diotec Semiconductor
型号:
6.6SM8Z43A-AQ
封装:
DO-218AB
描述:
TVSDIODE,DO-218AB,43V,6600W,UNI
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 95.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series -
Type Zener
Package / Case DO-218AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V