66WR100LF
TT Electronics/BI
型号:
66WR100LF
描述:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 20
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.375" x 0.200" Face (9.53mm x 5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series 66
Power (Watts) 0.5W, 1/2W