67013-011LF
Amphenol ICC (FCI)
型号:
67013-011LF
描述:
CONN FFC/FPC RCPT HSG 11POS 2.54
库存 : 176
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Number of Positions 11
Voltage Rating 500 V
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Current Rating (Amps) 3 A
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
FFC, FCB Thickness 0.31mm
Series Duflex™
Locking Feature -
Insulation Diameter -
Note Contacts Not Included
Connector Type Housing for Female Contacts
Housing Color -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)