672D476H025CC5C
Vishay Sprague
型号:
672D476H025CC5C
描述:
CAP ALUM 47UF 25V RADIAL TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 672D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF