678D338M016FR4D
Vishay Sprague
型号:
678D338M016FR4D
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.476" (37.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.358 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 74mOhm @ 20Hz
Series 678D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.94 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 34 mOhms