67YR20LF
TT Electronics/BI
型号:
67YR20LF
描述:
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 20
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.375" x 0.195" Face (9.53mm x 4.95mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series 67
Power (Watts) 0.5W, 1/2W