Würth Elektronik
型号:
691243210004
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
7.00 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.7075
$2.7075
10
$2.4396
$24.396
50
$2.28
$114
100
$2.0672
$206.72
500
$1.64255
$821.275
请发送询价,我们将立即回复。

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | -30°C ~ 120°C |
| Screw Thread | M2 |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |
| Positions Per Level | 4 |
| Torque - Screw | 0.28 Nm (2.5 Lb-In) |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Color | Green |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | WR-TBL Series 2432 |
| Voltage | 300 V |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Pitch | 0.276" (7.00mm) |
| Clamp Material - Plating | Copper Alloy |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Current | 10 A |