首页 / 钽电容器 / 695D226X0015F2T
minImg
695D226X0015F2T
Vishay Sprague
型号:
695D226X0015F2T
描述:
CAP TANT 22UF 20% 15V 2414
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 2414 (6034 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF