首页 / 钽电容器 / 695D686X9010G2T
minImg
695D686X9010G2T
Vishay Sprague
型号:
695D686X9010G2T
描述:
CAP TANT 68UF 10% 10V 3010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.299" L x 1.000" W (7.60mm x 2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm
Series TANTAMOUNT®, 695D
Type Conformal Coated
Package / Case 3010 (7625 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF