TE Connectivity AMP Connectors
型号:
696273-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN WIRE PIN TERM 16-22AWG PIDG
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3205
$1.3205
10
$1.1115
$11.115
25
$1.06666
$26.6665
50
$1.04386
$52.193
100
$0.99845
$99.845
250
$0.907668
$226.917
500
$0.816905
$408.4525
1000
$0.726132
$726.132
2500
$0.658056
$1645.14
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Insulated |
| Color | Red |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Length - Pin | 0.390" (9.91mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-22 AWG |
| Diameter - Barrel OD | - |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 0.910" (23.11mm) |
| Insulation Diameter | 0.105" ~ 0.140" (2.67mm ~ 3.56mm) |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pin Diameter | Circular - 0.070" (1.78mm) Dia |
| Features | - |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Length - Termination | - |
| Base Product Number | 696273 |