TE Connectivity AMP Connectors
型号:
6PCR-08-006
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.375"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.313
$4.313
10
$3.7829
$37.829
25
$3.68372
$92.093
50
$3.60449
$180.2245
100
$3.386655
$338.6655
250
$3.366876
$841.719
500
$3.149022
$1574.511
1000
$2.812332
$2812.332
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | #6, Buchanan |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Number of Circuits | 8 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 8 |
| Base Product Number | 6PCR |