Visual Communications Company - VCC
型号:
7017X1
封装:
0603 (1608 Metric)
批次:
-
描述:
LED RED DIFFUSED 0603 SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.874
$0.874
10
$0.56715
$5.6715
100
$0.37183
$37.183
1000
$0.29355
$293.55
2000
$0.27398
$547.96
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 70° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 11.7mcd |
| Height (Max) | 0.71mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 (1608 Metric) |
| Series | 7017X |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Visual Communications Company - VCC |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.7V |
| Lens Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Lens Size | 1.09mm x 0.79mm |