70F332AF-RC
Bourns Inc.
型号:
70F332AF-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 33MH 43MA 134 OHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 79 kHz
Q @ Freq 61 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 43 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" Dia x 0.630" L (8.89mm x 16.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 134Ohm Max
Series 70F
Inductance 33 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 232kHz
Mfr Bourns Inc.
Package Bulk
Material - Core Ferrite
Base Product Number 70F