715P102516LD3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
715P102516LD3
描述:
CAP FILM 1000PF 5% 1.6KVDC RAD
库存 : 208
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.583" (14.80mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Size / Dimension 0.291" Dia x 1.252" L (7.40mm x 31.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Orange Drop® 715P
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1000 pF