Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
715P102516LD3
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 1000PF 5% 1.6KVDC RAD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.0305
$3.0305
10
$2.4472
$24.472
50
$2.10425
$105.2125
100
$1.908455
$190.8455
500
$1.41911
$709.555
1000
$1.321232
$1321.232
2500
$1.272297
$3180.7425
5000
$1.247825
$6239.125
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 0.583" (14.80mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.720" (18.30mm) |
| Size / Dimension | 0.291" Dia x 1.252" L (7.40mm x 31.80mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | Orange Drop® 715P |
| Voltage Rating - DC | 1600V (1.6kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 1000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |