73E4R056J
CTS Resistor Products
型号:
73E4R056J
封装:
1206
描述:
RES 0.056 OHM 5% 1/2W 1206
库存 : 15554
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 56 mOhms
Series 73E4
Power (Watts) 0.5W, 1/2W