73L5R36J
CTS Resistor Products
型号:
73L5R36J
封装:
1210
描述:
RES 0.36 OHM 5% 1/2W 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 360 mOhms
Series 73L5
Power (Watts) 0.5W, 1/2W