73L6R36F
CTS Resistor Products
型号:
73L6R36F
封装:
2010
描述:
RES 0.36 OHM 1% 3/4W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 360 mOhms
Series 73Lx
Power (Watts) 0.75W, 3/4W