73M2AR075F
CTS Resistor Products
型号:
73M2AR075F
封装:
2512
描述:
RES 0.075 OHM 1% 2W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 75 mOhms
Series 73M2A
Power (Watts) 2W