73WE6R005J
CTS Resistor Products
型号:
73WE6R005J
封装:
2010
描述:
RES 0.005 OHM 5% 1W 2010 WIDE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 5 mOhms
Series 73WEx
Power (Watts) 1W