首页 / 保险丝 / 74-5FCL160MA
minImg
74-5FCL160MA
NTE Electronics, Inc
型号:
74-5FCL160MA
描述:
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM
库存 : 2152
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 10
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 160 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.220" Dia x 0.846" L (5.60mm x 21.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series -
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V