CTS Resistor Products
型号:
742C043471JP
封装:
-
批次:
-
描述:
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 0606
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1805
$0.1805
10
$0.15295
$1.5295
25
$0.11134
$2.7835
50
$0.08075
$4.0375
100
$0.05985
$5.985
250
$0.045942
$11.4855
500
$0.036195
$18.0975
1000
$0.025061
$25.061
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR |
| Number of Resistors | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | 742 |
| Power Per Element | 63mW |
| Package / Case | 0606, Concave |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Number of Pins | 4 |
| Mfr | CTS Resistor Products |
| Resistance (Ohms) | 470 |
| Circuit Type | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 742C043 |
| Resistor-Ratio-Drift | - |