742C043510JP
CTS Resistor Products
型号:
742C043510JP
描述:
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 742
Power Per Element 63mW