CTS Resistor Products
型号:
742C083151JP
封装:
-
批次:
-
描述:
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2375
$0.2375
10
$0.2033
$2.033
25
$0.14782
$3.6955
50
$0.10716
$5.358
100
$0.07942
$7.942
250
$0.060914
$15.2285
500
$0.047994
$23.997
1000
$0.033231
$33.231
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR |
| Number of Resistors | 4 |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | 742 |
| Power Per Element | 63mW |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Number of Pins | 8 |
| Mfr | CTS Resistor Products |
| Resistance (Ohms) | 150 |
| Circuit Type | Isolated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 742C083 |
| Resistor-Ratio-Drift | - |