74ABT640D,623
NXP USA Inc.
型号:
74ABT640D,623
品牌:
NXP USA Inc.
封装:
20-SO
描述:
IC TRANSCEIVER INVERT 5.5V 20SO
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 8
Output Type 3-State
Logic Type Transceiver, Inverting
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SO
Series 74ABT
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Number of Elements 1
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number 74ABT640
Current - Output High, Low 32mA, 64mA