Nexperia USA Inc.
型号:
74AHC594PW-Q100,11
封装:
16-TSSOP
批次:
-
描述:
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.62415
$6.2415
25
$0.58634
$14.6585
100
$0.478705
$47.8705
250
$0.444638
$111.1595
500
$0.378404
$189.202
1000
$0.302727
$302.727
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Push-Pull |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74AHC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74AHC594 |