74F174SCX
onsemi
型号:
74F174SCX
品牌:
onsemi
封装:
16-SOIC
描述:
IC FF D-TYPE SNGL 6BIT 16SOIC
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 80 MHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL 10ns @ 5V, 50pF
Current - Quiescent (Iq) 45 mA
Number of Bits per Element 6
Output Type Non-Inverted
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Series 74F
Function Master Reset
Type D-Type
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 1
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number 74F174
Current - Output High, Low 1mA, 20mA