74F258APC
onsemi
型号:
74F258APC
品牌:
onsemi
封装:
16-PDIP
描述:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16DIP
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Independent Circuits 1
Circuit 4 x 2:1
Voltage Supply Source Single Supply
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-PDIP
Series 74F
Type Multiplexer
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Package Tube
Base Product Number 74F258
Current - Output High, Low 3mA, 24mA