NXP USA Inc.
型号:
74HC123D
品牌:
封装:
16-SOIC
批次:
-
描述:
MONOSTABLE MULTIVIBRATOR, HC/UH
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Propagation Delay | 40 ns |
| Logic Type | Monostable |
| Independent Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 74HC123 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |