Nexperia USA Inc.
型号:
74HC193D,653
封装:
16-SO
批次:
-
描述:
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.75335
$7.5335
25
$0.71554
$17.8885
100
$0.58767
$58.767
250
$0.549328
$137.332
500
$0.48545
$242.725
1000
$0.383249
$383.249
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Count Rate | 49 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Direction | Up, Down |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Timing | Synchronous |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | 74HC193 |